Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
PLFRUAUK
BORT PTTK w Lublinie

Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie

0331.JPG
BANER1.jpg
strona.jpg
0331.JPG
BANER3.jpg
strona.jpg
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Oddział Miejski PTTK 
Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego
ul. Krakowskie Przedmieście 78
20-076 Lublin
tel.: 81 532 87 04
tel.: 81 532 37 58
telefon alarmowy (24h): 513 767 432
WhatsApp: +48 513 767 432

e-mail: biuro@bortpttklublin.pl 

 

Biuro czynne:

pon-pt: 9:00 - 17:00

 

 

więcej

LKS
LKT

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 2021


Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

 

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który został ustanowiony w 1989 roku przez Światową Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych.

Z tej okazji Koło Przewodników Miejskich i Terenowych im. Mikołaja Stanisława Pajdowskiego przy Oddziale Miejskim PTTK w Lublinie zaprasza rokrocznie mieszkańców i turystów na bezpłatne poznawanie historii miasta. Obchody naszego święta były zorganizowane po raz pierwszy w Lublinie w 2009 roku. Dotychczas przewodnicy PTTK przygotowali 12 spacerów tematycznych, w których uczestniczyło ponad 4000 osób.

W tym roku, ze względu na panującą epidemię, przygotowaliśmy grę miejską „Od Pałacu Biskupiego do Mostu Lutosławskiego. Jej autorką jest przewodnik miejski i terenowy PTTK Teresa Ewa Jezierska.

Na uczestników czekają fascynujące odkrycia i tajemnice zaklęte w murach kamienic i dawnych pałaców, ukryte w głębi podwórek, o których pisały absolwentki Gimnazjum im. Unii Lubelskiej Julia HartwigAnna Kamieńska. Z tym miejscem związana była pierwsza polska poetka Anna Stanisławska Zbąska, żyjąca w XVII wieku, poeci okresu międzywojennego Józef CzechowiczFranciszka Arnsztajnowa, dyrektorka Gimnazjum Koedukacyjnego Nauczycieli Szkół Średnich Róża Szperowa, członkowie PPS i zespołu redakcyjnego „Kuriera Lubelskiego” Wanda i Franciszek Papiewscy oraz genialny konstruktor lotniczy Zygmunt Puławski.

Przy tej ulicy znajdowały się kościoły i zbory, drukarnie, zakłady fotograficzne oraz małe zakłady przemysłowe.

 

Kliknij w plakat aby wyświetlić i pobrać grę miejską.